Nela Lisková, oblíbenkyně ruských tajných služeb, obdivovatelka Miloše Zemana a V. V. Putina a také „honorární konzulka“ Doněcké republiky, je na internetu terčem vtipálků, kteří založili několikero facebookových profilů s jejím jménem. Její samozvaný Doněcký konzulát byl pravomocně soudně zrušen.

Abych se proto dověděl něco o jejím skutečném působení na sociálních sítích, rozhodl jsem se podívat se na profil Nely Liskové na ruské síti Vkontakte. Všechny níže uvedené fotografie a screenshoty pocházejí odtamtud.

Argumentační hloubka Nely Liskové je odzbrojující. Kolektivní vinu (německy Sippenhaft) jsme tu už měli. Pokud ale správně chápu hlubinu myšlení Nely Liskové, je Dominik Feri negr, co si za upalování holčiček zaslouží kulku.

Podle Nely Liskové Karel IV. už znal sousloví náboženská agitace!

Jestli ono to nebylo tím, že nebylo o čem referovat. Šlo o výmysl ze serveru Infowars. A odvolávat se na choromyslný server Tadesco, kde už šířili naprosto pomatený text o tom, že kvůli zlé Evropské unii se všichni vlastníci nemovitostí musejí obrátit na Říšský katastrální úřad v Krakově…

Hoax už vloni vyvrátil server Manipulátoři.

Vyvracet tento nesmysl snad už ani nemá smysl. Lze si jen položit otázku, zda je autorkou přímo Lisková.

Další vyvrácený hoax.

Opět server Tadesco a převzatý ujetý „názor“ ruského videoblogera a cimrmanovsky univerzálního všeználka Pjakina.

Obrázek dokreslují osoby, které má na profilu jako přátele. Jsou to nechvalně známí exponenti z komunistických, nacistických a vůbec prokremelských kruhů jako Tomáš Ploc, Emília Blážová, Miroslav Sládek, Norbert Lichtner, Jan Kopal, Marek Obrtel, Jana-Yngland Hrušková, Vlastimil Pechanec, Zdeněk Ondráček či Ladislav Kašuka.

Závěr

Uvedené screenshoty i seznam přátel jsou jednoznačným důkazem extremistického smýšlení Liskové. Je to osoba, která ve službách Kremlu si vymýšlí urážky fekální úrovně nebo převezme ty nejohranější a nejstupidnější, stokrát vyvrácené výmysly a šíří je dál. Diskutovat s člověkem, který jako politický argument vůči oponentovi uvede, že je „negr“, je zcela zbytečné.

Napsal: Miloš Kadlec

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.