Jako za absolutně nechutné parazitování lze nazvat chování některých konspiračních teoretiků. Nyní dokonce tvrdí, že 21. prosince 2023 šlo o sehranou scénu a utíkající lidé byli kompars. Má to dokazovat záběr na utíkající studenty do Rudolfina, přičemž někteří se usmívají. Video však pochází z 15:11, kdy na místo mířila teprve zásahová jednotka a mohlo se zdát, že jde o nějaké cvičení.

„Byl jsem tam od samého začátku. Nikdo nevěděl, co se děje. Nevěděli jsme, že tam je střelec a že je na střeše. Sakra, ani policie nevěděla, že je na střeše. Netušili jsme, že střelec vůbec existuje,“ uvedl T. P. k záběrům pořízeným údajně v 15:11, na nichž se zvednutýma rukama a nechápavým výrazem mladí lidé běží k Rudolfinu.

Střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se odehrála ve čtvrtek 21. prosince 2023 odpoledne v sídle fakulty na náměstí Jana Palacha v Praze. Počtem obětí se útok stal nejhorší masovou střelbou v moderních dějinách samostatného Česka a jednou z nejtragičtějších střeleb v Evropě.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.