Lubomír Volný má za sebou perný týden. Na středu 9. června do Prahy Lubomír Volný svolal své příznivce. Analytik Jakub Janda upozornil na to, že na demonstraci vystoupila paní se zásadním požadavkem potravy pro koně s výkřiky „seno pro koně“. Analytik Roman Máca zaznamenal agresivní počínání příznivců Volného, kdy například na policisty pokřikovali „Gestapo“. Protesty pořádaly hnutí Chcípl PES a Volný blok. Okolo náměstí zároveň projížděla troubící auta s českými vlaječkami, některé tramvaje musely kvůli provozu na chvíli zastavit.

Tentýž den večer Lubomíru Volnému však sociální síť Facebook zrušila jeho stránku, na níž měl více než 74 tisíc příznivců. Stránka, na níž docházelo například k šíření neověřených informací, mu byla zrušena na základě porušování pravidel týkajících se nenávistných projevů.

Stránka v minulosti sloužila Volnému k šíření několika konspirací. Poslanec například v březnu letošního roku spojil kroužení letounu společnosti DHL nad Brnem se šířením koronaviru ve městě. Naznačil přitom, že by mohla existovat souvislost mezi nárůstem případů nákazy britskou mutací koronaviru v Brně a letadlem. Společnost DHL se proti zavádějícím a konspiračním informacím důrazně ohradila.

Volný je také podezřelý ze šíření poplašné zprávy, neboť v příspěvku na svém dnes již zrušeném profilu tvrdil, že se chystá spiknutí, jehož cílem je diskreditace léku ivermektin, prostředkem k diskreditaci mělo být podle Volného zabití pacientů.

Kromě toho Volný ještě válčí s Janou Peterkovou. Osočil ji, že policejní provokatérkou. Peterková proto napsala Volného otevřený dopis.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.