Maďarsko náš vzor. To bylo ve zkratce heslo velké části dezinformační scény. Maďarsko totiž dál obchoduje s Ruskem, odmítlo převážet zbraně na Ukrajinu přes své území… Zkrátka hraje roli neutrálního státu. Za to mělo mít řadu výhod. To však se ukázalo jako nesmysl. Momentálně tam mají pohonné hmoty, pokud vůbec jsou k dispozici, dražší než v ČR. Ale především jejich nedostatek zapříčinil kolaps všeho.

Nákupní řetězec ALDI musel omezit prodej velké řady produktů. V jeho prodejnách si tak můžete koupit jen litr mléka, kilo cukru nebo plato vajec. „Veliký Viktor opět zasadil drtivou ránu dekadentnímu západu a ukazuje cestu k zářným zítřkům výdobytky maďarského zastropovaného ráje. Po nedostatku pohonných hmot přichází vykupování základních potravin a mé srdce jihne láskou. Obchodní sít Aldi omezuje nákupy na osobu, každý hrdý flaztenec si může s úsměvem na tváři odnést maximálně jedno mléko, jedno plato vajec či jedno kilo brambor. To vše za zastropovanou cenu, kterou si prodejci kompenzují zdražením neregulovaného zboží a potravin. Výsledkem je inflace přes 22 %,“ glosuje stránka Diagnóza Tomio Okamury.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.