V současné době se na sociálních sítích šíří hlasová zpráva, ve které se uvádí, že vedoucí lékař žádá nenaočkované, aby zůstali nenaočkovaní. Zaměstnanci musí podepsat dodatek ke smlouvě o mlčenlivosti. Má jít o lékaře kliniky v Bad Neustadtu.

„V RHÖN-KLINIKUM Campus Bad Neustadt je v současné době hospitalizováno 59 pacientů s COVID-19. Z toho je 12 pacientů s COVID-19 na jednotce intenzivní péče, včetně 10 pacientů invazivně ventilovaných. Většina našich (intenzivních) pacientů není očkována. Naše společnost a RHÖN-KLINIKUM Campus Bad Neustadt jsou jednoznačně pro očkování! Naši zaměstnanci to v posledních několika měsících a týdnech vždy zdůrazňovali a podle toho jednali. Naši lékaři a sestry aktivně vyzývají lidi, aby se nechali očkovat, pokud proti nim neexistují žádné zdravotní důvody. Mlčenlivosti samozřejmě podléhají naši lékaři, ale i sestry a asistenti, ale i administrativní pracovníci, kteří přicházejí do styku se zdravotní dokumentací pacienta. Není nám známo o žádném speciálním “prohlášení o mlčenlivosti” zmíněné v souvislosti se zvukovým příspěvkem,“ prohlásila nemocnice z Bad Neustadtu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.