Web Aeronet přinesl další dezinformaci. Údajně totiž Japonsko urychleně zahájilo předepisování ivermektinu pacientům s koronavirem. Ve skutečnosti se nic takového nestalo. Dr. Haruo Ozaki je jen jedním z členů představenstva zdravotnické asociace. Nikoliv předsedou, ani místopředsedou. V Japonsku ve skutečnosti není schválený ivermektin proti COVID-19. Povolen je pouze Remdesivir, Baricitinib. Japonská média navíc upozorňují, že ivermektin stále není prokázán jako lék proti onemocnění COVID-19.

Je však pravdou, že Moderna pozastavilo očkování několika šaržemi od společnosti Moderna. Japonsko pozastavilo používání 1,63 milionu dávek dodávaných do 863 očkovacích center po celé zemi potom, co domácí distributor Takeda Pharmaceutical obdržel zprávu o možných cizorodých látkách v některých lahvičkách. Celá věc také souvisí s úmrtím dvou osob krátce po očkování. Nebyla však prokázána příčinná souvislost. Vláda ovšem také uvedla, že nebyly identifikovány žádné problémy s bezpečností nebo účinností a že pozastavení tří šarží Moderny bylo preventivní.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.