Neuvěřitelně absurdní tvrzení, že po očkování proti COVID-19 se začíná „projevovat něco jako AIDS“ se nyní šíří mezi odpůrci očkování. A také řetězovými e-maily. To něco jako AIDS má být údajná ztráta imunitu u očkovaných. To je však samozřejmě nesmysl. Očkování proti COVID-19 podporuje imunitní systém, aby si sám vytvořil protilátky proti onemocnění COVID-19. Nic nenasvědčuje tomu, že by vakcíny měly negativní vliv na imunitní systém jako takový.

Už v prosinci 2020 se šířila teorie, že virus SARS-CoV-2 způsobující COVID-19 má něco společného s virem HIV způsobujícím AIDS. Že je to absolutní nesmysl, psala například agentura Reuters.

S teorií, že po očkování proti COVID-19 se začíná „projevovat něco jako AIDS“, přišla zdravotní asistentka Deborah Conradová. Ta se soudí se státem New York, který vyžaduje od zdravotníků očkování proti COVID-19.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.