Různí prokremelští trollové se za každou cenu snaží dokázat, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bere drogy. Kromě případu, kdy údajně smazal video, na kterém má být pod vlivem drog, ale nesmazal ho a k tomu, že je pod vlivem drog neexistují důkazy, se šíří i další video. Na něm je vidět, jak komunikuje s někým přes internet. Vedle jeho levé ruky na stole má mít drogy. Patrně kokain nebo pervitin.

V originálu videa však samozřejmě nic takového není a někdo si jen s videm pohrál. Originál videa zveřejnil Volodomyr Zelenskyj na Instragramu 6. března 2022. „V popisku videa má napsáno: „Mluvil jsem s Elonem Muskem. Poděkoval jsem za jeho podporu slovy i činy. Příští týden obdržíme další várku systémů Starlink. Hovořili jsme také o možných vesmírných projektech a návštěvě Ukrajiny. Ale o tomhle až po válce.“ Každopádně samozřejmě na stole žádné drogy nemá.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.