Na blogové platformě Seznam Zpráv „Seznam médium“ člověk říkající si Pokrokový euroobčan“ si vymyslel satirický článek „Prezident Pavel dodatečně podepíše Chartu 77“. V něm například cituje legendárního Otíka (Otto Rákosníka) z filmu Vesničko má středisková. Rádoby vtipný článek zřejmě naráží na to, že prezident Pavel se účastnil například piety k 21. srpnu 1968, ačkoliv byl členem KSČ. Prezident se však v projevu ke své minulosti kriticky vyjádřil.

Článek přesto vzala část lidí vážně. Například bývalý disident Otto Černý vyhrožuje, že podpis odvolá, když se tak stane. Prostřednictvím účtu „Tom Joseph“ má absolutní výmysl také přes 100 sdílení. Rozhořčený komentář pak jedné z diskuzí měl přes 400 lajků.

Chartu 77 šlo podepsat v době komunismu. Po revoluci byla iniciativa rozpuštěna.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.