Další důkaz, že lidé jsou schopni věřit čemukoliv, dokazuje příspěvek na Facebooku. Někdo si zcela evidentně vymyslel článek z Novinek.cz o tom, že nově zvolený prezident Petr Pavel „oznámil povinnou vojnu“. Je evidentní, že samotný text je psán jako vtip, protože se v něm mj. píše, že společnost Škoda bude vyrábět tanky pro rodiny a stát je bude rozdávat jako dotaci. Bohužel však někteří lidé status šíří i v podobě, ze které není zřejmé, že jde o vtip.  Jiní i přes čitelný text to šíří jako fakt.

Funkční období Petra Pavla začíná až v březnu inaugurací. Prezident samozřejmě nemá pravomoci kohokoliv povolávat nebo měnit zákony. Česká armáda ani na povinnou vojenskou službu už dávno není připravena, když velká část kasáren, kde se vojáci cvičili, je prodaná nebo se využívá k jiným účelům.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.