Je až neuvěřitelné, jakým nesmyslům jsou někteří lidé ochotni věřit. A kolik sdílení také nesmysly mohou mít. Tisíce sdílení má například video, na kterém jsou prezentovány údajné důkazy, že v Hollywoodu dochází ke zneužívání dětí. Autor videa si bere do úst například i Macaulaye Culkina, někdejší dětskou hereckou hvězdu filmů Sám doma. Ten měl prý přiznat, že v Hollywoodu dochází k satanským rituálům a zneužívají se zde děti. Vše je samozřejmě absolutní nesmysl.

Neexistuje žádný důkaz, že by Macaulay Culkin někdy hovořil o satanistech v Hollywoodu a o tom, že jsou tam děti zneužívány. Tento citát je smyšlený a pochází z nepravdivého článku, který se šíří od roku 2017. Tento článek byl publikován na několika nevěrohodných webových stránkách, které jsou známé tím, že vytvářejí falešné a clickbaitové nadpisy. Mluvčí Culkina potvrdil, že citát „chybně připisovaný Macaulay Culkinovi je nejen falešný, ale je také zcela vymyšlený. Také francouzský deník Les Echos, který byl údajně zdrojem tohoto článku, popřel jeho existenci.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.