Je někdy neuvěřitelné, co lidé jsou schopni sdílet a myslet vážně. Podle některých dezinformátorů je Joe Biden pedofil, který v tajných objektech mučí děti a vysává z nich adrenochrom, který sice lze uměle vyrobit, ale prostě to dělá. Podle jiných je zřejmě homosexuál. Na Facebook se totiž šíří fotografie, na kterém stojí Biden, Zelenskyj a první dáma Jill Bidenová. Fotomontáž ukazuje Bidena chytajícího Zelenského za zadek.

Jak již bylo napsáno, jde samozřejmě o fotomontáž. První dáma spojených států Jill Bidenová nahrála na Twitter podobnou fotografii 21. prosince s popiskem: „Prezidente Zelenskyj, doufáme, že naši lásku a podporu vrátíte Oleně a vašim dětem a všem rodinám Ukrajiny.“ Na obrázku však není vidět, jak Biden popadl Zelenského za zadek.

Hoax:

Skutečná fotografie:


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.