Jak už jsme několikrát psali, v České republice žije skupina lidí, která si myslí, že Česká republika je nelegitimní. Myslí si, že ČR je korporací nebo soukromou firmou. Myslí si také, že žijí v Československu nebo neuznávají žádný stát. Nic to však samozřejmě nemění na tom, že podléhají zákonům České republiky. Ty musí dodržovat všichni.

Jak se na tyto lidi musí, předvedl úředník ze Znojma Mgr. Petr Daněk. Rudolf Vávra neuznávající ČR tam přišel projednat přestupek. Odmítl však prokázat svou totožnost občanským průkazem. Úředník tedy odmítl s ním přestupek projednat, upozornil ho, že bude řešen jako by se nedostavil a ještě ho upozornil, že si nepřeje být natáčen, respektive nechce, aby se video někde objevilo. Rovněž se s ním úředník Daněk odmítl vůbec bavit o legitimitě ČR. Ve výsledku Rudolf Vávra, který spáchal přestupek tedy bude řešen dál, případně po něm bude vymáhána pokuta exekučně. Nyní se navíc může těšit na další řízení za nedovolené zveřejnění rozhovoru.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.