Výrok někdejšího fotbalového reprezentanta Tomáše Ujfalušiho „Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí“ už zdomácněl. V podobné duchu však často hovoří i Andrej Babiš. Na jednom ze srpnových setkání s občany se vyjádřil ke kauze koupě zámečku ve Francii, ve které je vyšetřován. Jeho vyjádření si však protiřečilo. „Žádný zámeček si nekoupil. A hlavně jsem si to koupil za svoje peníze zdaněné,“ řekl občanům. Jindy zase prohlašoval, že zámeček už nevlastní. Proč tedy zámeček kupoval přes offshorové firmy, nevysvětlil.

Andrej Babiš také pobavil při projevu na jednání poslanecké sněmovny, kdy se sněmovna pokoušela vyslovit vládě nedůvěru. Babiš ve svém projevu kritizoval nápad stavět dálnici do Vídně přes jihomoravský Mikulov. „Normální člověk by jel z Brna do Bratislavy, vidím Břeclav, odbočím doprava a jsem ve Vídni, pár kilometrů. A doleva mám Varšavu. Selský rozum,“ popsal své představy šéf hnutí. Jak se však jízdou vlevo od Břeclavi dostal do polského hlavního města, jasné není.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.