Jindřich Rajchl nebo Václav Krása popisují incident, který se odehrál na začátku školního roku jako brutální útok čtvrťáka na učitelku. Jindřich Rajchl ho například srovnal s šikanou ukrajinské dívky, která byla verbálně napadána a poplivána. Rajchl i Krása pak vyzdvihli, že útočící chlapec byl údajně z Ukrajiny. To však škola nikdy nepotvrdila.

Protože se jedná o nezletilé dítě, vše je v režimu spekulací. Ředitelka školy však potvrdila zásadní fakt, učitelce se nic nestalo. „Je pravda, že došlo k incidentu mezi žákem a učitelkou, není ale pravda, že by učitelka byla zraněná. Myslím si, že žák čtvrté třídy by ani neměl sílu jí způsobit nějaké zranění. Když jsem se o napadení dozvěděla, kontaktovala jsem odbor školství naší městské části a ti mi doporučili, abych se spojila s policií. Policie přijela, snažila se s chlapcem mluvit, ale protože nekomunikoval, tak nakonec zavolali záchranku. Záchranka byla zavolaná pouze kvůli tomu dítěti, ne kvůli paní učitelce, jak jsem se někde dočetla. Paní učitelka je v pořádku a dneska normálně učí. Po sídlišti už se říká, že má monokl a podobně. Ke zranění nedošlo. A více bych se k tomu nechtěla vyjadřovat. Jednak mě o to požádala policie a druhak kvůli zřizovateli Městské části Praha 12,“ řekla ředitelka základní školy Dagmar Bolfová Seznam Zprávám.

Nutno dodat, že nepravdivou informaci o údajném poranění učitelky vypustila některá média. Například web TN.cz.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.