Nejprve se prý incident v Plasech vůbec nestal. Následně bylo zpochybňováno zranění napadené ženy. Nyní pro změnu napadení ženy omlouvají lidé nazývající se vlastenci její údajnou opilostí. „Podle článku publikovaného na iDNES to vypadá, že příběh o dvou ženách pokojně sedících na obrubníku, u kterých zastavuje ,český nácek’ a s intuicí Sherlocka Holmese se táže, zda nejsou z Ukrajiny, načež po kladné odpovědi vybíhá z auta a brutálně obě ženy napadne, dostává povážlivé trhliny. Dle přítomných svědků se osmačtyřicetiletý kolotočář dostal do střetu se dvěma opilými ženami, které seděly na jeho vozíku, s nímž chtěl odjet. Podle přítomných to navíc nebyl první konflikt, do kterého se ženy na pouti dostaly,“ omlouvá čin předseda PRO Jindřich Rajchl. Čin se snaží omlouvat také například prokremelský aktivista a dezinformátor Jiří Černohorský.

Faktem ovšem je, že ani to samozřejmě případně není důvod brutálně zmlátit dvě ženy. SeznamZprávy mezitím má k dispozici lékařské zprávy, které dokazují, že jedna z napadených žen utrpěla frakturu nosu a čelisti a byla hospitalizována v plzeňské nemocnici tři noci. „Teťanu Tolsťihinu útočník kopal do obličeje a do hlavy a způsobil jí pohmožděniny. Lili Kostyšina skončila na čtyři dny v nemocnici. Útočník ji několikrát udeřil do hlavy a na zemi ji kopal do žeber. Podle lékařské zprávy, kterou mají Seznam Zprávy k dispozici, utrpěla zlomeninu čelisti a nosu,“ uvádí Seznam Zprávy.

A kdo tvrdí, že ženy byly opilé? Rodina obviněného, obviněný a také ošetřovatel z plzeňské nemocnice. Všichni mají přitom společného jmenovatele. Předsudky vůči Ukrajincům. Obviněný Zdeněk Holzknecht nenávistnými příspěvky vůči Ukrajincům nešetřil. Na sociální síti X (dříve Twitter) například po březnovém napadení auta s ukrajinskou poznávací značkou po protivládní demonstraci u Národního muzea tvrdil, že verze ukrajinské strany je vylhaná. V jiných příspěvcích Ukrajince sprostě urážel a sdílel obrázek, kde si někdo ukrajinskou vlajkou utírá zadnici.

O opilosti hospitalizované ženy také psal ošetřovatel z plzeňské nemocnice Petr Kuchař. Porušil tak mlčenlivosta i on dříve publikoval, tentokrát na Facebook, příspěvky proti Ukrajincům. Samozřejmě přitom ani případná opilost a nevhodné chování není žádným důvodem kohokoliv mlátit. Město Plasy má přitom funkční městskou policii. Pokud se ženy chovaly nevhodně, kolotočář Holzknecht měl zavolat městskou policii.

Na závěr několik screenshotů ze zdi obviněného z doby před útokem: 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.