Už jsme upozorňovali, že na sociálních sítích stále skupina dezinformátorů a aktivistů upozorňuje na každé náhlé úmrtí a dává ho do souvislosti s očkováním proti COVID-19. Aktuálně je hitem odmítačů očkování náhlé úmrtí slovenského hudebníka Vašo Patejdla. Po různých skupinách tak koluje video, na kterém on sám potvrzuje, že byl proti Covidu očkován. Nesouvisející video šíří například Michal Shark Hašek. Šiřitelům a komentátorům tohoto videa vůbec nevadí, že příčinou úmrtí byl nádor na slinivce břišní.

Slovenský zpěvák Vašo Patejdl zemřel pouhých 14 dní poté, co mu byla diagnostikována rakovina. Jeho manželka na sociální síti informovala, že hudebník odešel v důsledku celkového vyčerpání organismu při progresi zhoubného onemocnění slinivky břišní.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.