Vladimir Putin, oficiální Rusko a velká většina ruského obyvatelstva tvrdí, že na Ukrajině jsou nacisté a že Rusko jich musí Ukrajinu zbavit. Po Putinovi toto u nás papouškují ruští slouhové a profesionální lháři zejména z KSČM. Jako údajný důkaz se neustále opakují falešná tvrzení o pluku Azov (který by podle tvrzení Kremlu musel mít asi 100 tisíc bojovníků), tak i fotografie hajlujícího Zelenského (tato fotografie skutečně existuje, ale pochází z pořadu, kde se komik Zelenskyj v roce 2014 právě vysmíval ruským tvrzením o nacismu na Ukrajině).

Není na škodu podívat se, jak je tomu s nacismem v samotném Rusku. Dejme tomu Dmitrij Rogozin, v současnosti šéf Roskomosu a v letech 2011 – 2018 místopředseda ruské vlády, má za sebou nepokrytou nacistickou minulost.

Hovořil například na demonstraci ruských neonacistů v roce 2007, kde se vesele hajlovalo. Na další takové demonstraci stál před plakátem s tvrzením o „židovském fašismu“. Hajloval také i sám, jak ukazuje naše úvodní fotografie.

Pro srovnání uvádíme aktuální videa z Jekatěrinburgu a Kazaně na podporu války.

Doplnění šéfredaktora Jana Cempera: Ruská propaganda tvrdí, že na Ukrajině probíhá „denacizace“. K provedení „denacizace“ si ovšem Rusko najalo tzv. Wagnerovu skupinu, což je soukromá armáda, která podle zahraničních analytiků bojuje za zájmy Kremlu v různých zónách konfliktů ve světě.

Vůdcem armády je Dmitrij Utkin, který je obviněný Radou EU za „závažné porušování lidských práv, kterého se dopouští jeho skupina, včetně mučení a mimosoudních, hromadných nebo svévolných poprav a zabíjení.“ A Dmitrij Utkin má vytetovaný znak nacistických jednotek SS.

Jejich úkolem měla být fyzická likvidace ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho vlády, která má pro ruskou armádu připravit půdu pro převzetí kontroly.


author