Nejlepší preference mezi kandidáty na prezidenta má advokátka, občanská aktivistka a místopředsedkyně Progresivního Slovenska Zuzana Čaputová. Útoky proti ní zesílily od chvíle, kdy se v její prospěch vzdal kandidatury Robert Mistrík.

Jejich nejmírnější podobou je zpochybňování její způsobilosti na takovou funkci. Nejmírnější se v tomto duchu v TA3 například vyjádřil premiér Peter Pellegrini : „Při volbě se zamysleme, jestli chceme někomu umožnit, aby se pět let učil, jak být prezidentem. Už jsme poslali do paláce někoho, kdo neměl zkušenost s politikou.“ Pellegrini útočil na nedostatečné zkušenosti Zuzany Čaputové a dodal, že je někdo možná „sympatický, umí mluvit“, ale „náš kandidát může první den letět speciálem na summit“. Předseda vlády sice jednoznačně podpořil kandidáta vlastní strany, ale nepřekročil hranice slušnosti.

Výrazně dále zašel předseda Směru-SD Robert Fico. Čaputovou nazval „jen nějakou paní, co se starala o skládku“. Fico také tvrdí, že kandidát Směru je jednoznačně nejlepším, co se profesionality a hodnot týká. „Je to diplomat světové úrovně, místopředseda Evropské komise, odpovídá za nejdůležitější oblast, a to je energetika. Ovládá několik jazyků, nemá za sebou žádný skandál,“ řekl o Marošovi Šefčovičovi. Na druhé straně Čaputová podle něj podporuje „homosexuální šílenství“, zatím co Šefčovič je orientovaný „normálně, jak se sluší na slovenského politika“.

Richard Raši (Směr-SD) v neděli v relací televize Markíza Zuzanu Čaputovou přirovnal k prázdnému papíru. Podle jeho slov jsou její reakce nepředvídatelné a je pro něj velkou neznámou. Předseda parlamentu Andrej Danko (SNS) ji ve svém facebookovém videu označil za „neznámou dívku“, ze které média dělají prezidentku.

Ke konspirovaní sklouzl poslanec Anton Hrnko (SNS). Myslí si, že Čaputová je produktem firmy ESET: „Oni nám ji vybrali a z neznámé dívky za tři týdny vyrobili produkt, který už chtějí jen potvrdit v aktu, který eufemisticky nazývají volby.“

Ľuboš Blaha (Směr-SD) zas Čaputovou označil za „babu, jejíž jediný státnický výkon představuje nějaké lokální smetiště. Chtějí ukrást Slovensko prostřednictvím tety Zuzky z Pezinku“.

Kromě slovních útoků politiků se internetem šíří různé konspirace o jejím otci i snoubenci.

O otci Zuzany Čaputové Štěpánovi Strapákovi informovala facebooková stránka IdemVolit.sk, která tvrdí, že Strapák má vyvolený původ, hrdě se hlásí k Izraeli a že podnikal s milionáři z Eurovea nebo ze společností Tesla. Dále stránka tvrdí, že v kauze pezinské skládky Čaputová jí pomohl právě její otec, který působil ve firmě s odpadem PETM-Gerber, odkud ho vyhodili a z pomsty poslal svou dceru Zuzanu bojovat proti skládce. Samozřejmě, objevilo se i spojování s Georgem Sorosem, který je dnes na Slovensku odpovědí na všechno.

Čaputová tvrdí, že její otec byl členem dozorčí rady ve společnosti, kterou vedl jeho známý. Bylo to ještě v letech 2000 a 2001. Společnost však skládku neprovozovala, zaměřovala se pouze na svážení odpadu. Čaputová prohlásila, že se o tom dozvěděla dlouho po tom, jak se v kauze začala angažovat. Tvrdí také, že když kauza probíhala, její otec už léta neměl s firmou na svážení odpadu nic společného.

Přítele Zuzany Čaputové Petra Konečného (hudebníka, fotografa a textaře), si jiná facebooková stránka spletla s jiným Petrem Konečným (slovenským filmovým kritikem), jehož označila za „sluníčkáře“. Její přítel Petr Konečný se snaží být spíše v ústranní a na veřejnosti se společně moc neukazují.

Zdroj: https://antipropaganda.sk/na-caputovu-utocia-sexizmom-aj-sorosom/