Náš web už psal, že Rusko uspořádalo soutěž Miss Europe, ve které měla zvítězit nepřekvapivě Ruska Roza Gadieva. Zdá se, že ruská agentura skutečně zakoupila licenci na konání soutěže, která se naposledy konala v roce 2021 a věhlas soutěže překryly mnohem sledovanější soutěže Miss World a Miss Universe.

Jako důkaz, že soutěž vyhrála Roza Gadieva se pak objevují videa, na kterých ovšem není Roza Gadieva. Na fotce a sdílených videích je Yulia Polyachikhina Miss Rusko 2018. Ruské účty už příspěvky rychle přepsaly a netvrdí, že na videích je Roza Gadieva.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.