Vyvracení hoaxů je zřejmě trnem oku novému vedení Slovenska. Na Slovensku skončila jedna z nejznámějších a nejvěrohodnější stránek věnujících se vyvracení hoaxů a dezinformací „Hoaxy a podvody – Polícia SR“. Stalo se tak poté, co na Slovensku vznikla nová vláda a ministrem vnitra se stal Matúš Šudaj z Hlasu-SD. Ten se ještě 8. prosince dušoval, že stránka bude zachována. Od 3. prosince na ni však nenajdeme jakýkoliv nový obsah.

„Nikdy nedovoľte, aby sa na vás hoaxy lepili. Ďakujeme za to, že ste podporovali našu kampaň,“ rozloučili se administrátoři stránky 3. prosince 2023.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.