V souvislosti s úmrtím Karla Schwarzenberga, který byl nucen žít do roku 1989 v zahraničí, se objevují nejrůznější nenávistné příspěvky a dezinformace.

Na straně druhé se objevil i „pozitivní“ hoax. Jako fotografie, na které je Karel Schwarzenberg vedle fotbalisty Pelého. Fotografie ve skutečnosti pochází z roku 1958, když se ve Švédsku konalo mistrovství světa. Vedle fotbalisty Pelého je José Ely de Miranda, celosvětově známý spíše jako Zito.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.