Rtuť je nádhernou ukázkou toho, jak zastaralé argumenty odpůrců očkování jsou. Vakcíny totiž rtuť nikdy neobsahovaly. Rtuť sama o sobě jako látka je silně nebezpečná pro lidský organismus a její použití by bylo nezodpovědné. Pokud je však rtuť ve sloučenině ethylrtuť, takové nebezpečnosti pozbývá, což bylo vědecky prokázané již v první polovině minulého století.

Existují dvě běžné sloučeniny rtuti: methylrtuť a ethylrtuť. Zatímco methylrtuť je velice škodlivá pro lidský organismus, a naše tělo ji nedokáže efektivně odbourávat, Ethylrtuť je pro lidské tělo téměř nezávadná. Tělo ho zvládá odbourávat a nebezpečná začíná být až při vyšších dávkách. A která z nich je součástí thiomersalu? Ano, je to ethylrtuť.

Moment, ale co to je Hhiomersal?

Thiomersal se ve vakcínách používal od 20. let minulého století jako prevence proti růstu bakterií a plísní v lahvičkách určených pro více než jednu dávku vakcíny. Jediné zaznamenané vedlejší účinky bylo zarudnutí či svědění v místě vpichu a velice malé proceno (v řádu do jednoho procenta) lidí mohlo mít mírnou alergickou reakci (otok, zarudnutí). Pro žádné jiné účinky nebyl nikdy nalezen žádný důkaz! Thimerosal byl opakovaně mnoha studiemi prokázán jako bezpečný (1, 2, 3). Neexistuje žádný důkaz o spojitosti s autismem.

Přečtěte si také: Co vakcíny na covid skutečně (ne)obsahují?

Podívejte se také na video projektu Otevřená věda. Jak fungují vakcíny?


author

Podpořte Iluminátora na Patreonu: https://www.patreon.com/iluminatorCZ Za projektem stojí Antonín Šlajch. Na streamech přednáší o kritickém myšlení a odhaluje hoaxy a dezinformace.