Muž ze Sokolova si vymyslel příběh o napadení 11letého dítěte v Sokolově. Údajně mělo být dítě pobodáno v Kauflandu. Žádná taková událost se však nestala a policie naopak předvedla muže, který historku šířil. Muž následně uvedl, že k žádnému útoku nedošlo.

„Několik hodin poté, co autor zveřejnil tento příspěvek, jej sokolovští kriminalisté ustanovili a následně předvolali k výslechu, aby se k němu vyjádřil. Výsledek? Post byl smazán a vydán nový, pro autora to však nekončí a v současnosti jsme ve fázi stanovování právní kvalifikace. Rychlou reakcí kriminalistů se podařilo zamezit dalšímu šíření dezinformace. Prosíme, nesdílejte podobné nenávistné příspěvky,“ žádá Policie České republiky.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.