Na internetu lze najít i několik menších dezinformačních webů. Mezi ně patří i tzv. Občanský týdeník s podtitulem „Noviny občanů bez mediální a politické mafie“. Web přímo podporuje povstalce v tzv. Doněcké lidové republice. Jako doporučovaný web je zde uveden web Novorossia, který je „oficiální“ informační agenturou tohoto nikým neuznaného státu. Web slouží i jako zdroj mnoha článků. Připomeňme, že za podporu Doněcké lidové republiky je v ČR souzeno několik osob podle § 312a za účast na teroristické skupině.

Za webem stojí rodina Tichých z Prahy. Konkrétně Jindřich Tichý, který zde právě publikuje články z Doněcka, jeho syn Jindřich Tichý ml. zde inzeruje svou školu šermu Poslední argument. Mezi další autory patří například skupina Mladí vlastenci nebo Karel Kopecký, který zde šířil třeba hoax o nemožnosti platit kartou na základě GDPR. Mimochodem. „Šéfredaktor“ Jindřich Tichý se živí destilací a mícháním lihovin a na webu Peníze.cz má negativní hodnocení.

Web se stále chlubí registrací na Ministerstvu kultury. Z databáze periodického tisku pro veřejnost byl vyřazen 14.11.2018. Jako vydavatel zde je uvedena společnost v likvidaci.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com