Poměrně virálně se poslední dobou šíří video Petry Fajmonové Rédové. Ta nedávno například lhala o tom, že v nemocnicích je s COVIDem-19 většina očkovaných lidí. Pravda je přesně opačná. Výrazná většina hospitalizovaných s COVIDem je u nás a na Slovensku neočkovaná. Rédová například i věří nesmyslům, že očkování proti COVID-19 obsahuje čip. Ačkoliv je to samozřejmě naprosto nelogické, protože každý čip by potřeboval zdroj. Není také znám mechanismus, jak z lahvičky, kde je 6 dávek vakcíny, by každému vybrali přesně 1 čip.

Petra Fejmanová Rédová je ovšem typický příkladem, proč lidé točí takové videa. Sama se věnuje tzv. kyslíkové kosmetice a provozuje e-shop, ve kterém si můžete koupit kosmetickou houbičku za 145 Kč nebo předražené čaje. Také nabízí léčitelství. Do jejího repertoáru patří například terapie Reiki, regresivní terapie, AFT terapie a kraniosakrální terapie. A věnuje se astrologii a ezoterice.

Rédová má navíc se zdravotníky nevyřízené účty z roku 2014, kdy v brněnské nemocnici absolvovala porod císařským řezem a po operaci trpěla komplikacemi.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com