Dnes trochu odlehčíme. Mezi komické postavy dezinformační scény patří Milan Rokytka, který publikuje články na webu Týdeníkobčansképrávo.cz. Jakkoliv Milan Rokytka je komickou postavou, je schopný si vymýšlet i odporné lži. Naposledy třeba to, že Milada Horáková byla trojitou agentkou.

Milan Rokytka se proslavil tím, že ve volebním štábu Miloše Zemana se v roce 2018 natolik opil, že zkolaboval. Sám přitom tvrdil, že se ho pokusil někdo otrávit. Aby scénu nikdo z novinářů netočil, se staral Karel Slezák, který vykazoval novináře z místnosti a minimálně jednoho napadl pěstmi.

Rokytka na svém webu také nově obvinil příznivce Zemanova konkurenta Jiřího Drahoše z úkladného spiknutí, které ho mělo stát život. „Dle informací Karla Světničky mi hrozilo ze strany frustrovaných drahošovských pirátů po odvlečení mimo hotel akutní riziko udušení igelitovým sáčkem, na kterém se předem domlouvali, takže bez Karla Slezáka už bych tady asi nebyl,“ napsal Rokytka.

Milan Rokytka patří mezi tzv. „Holubí letku“. Tedy mezi lidi, kteří navštěvují různé tiskové konference a vernisáže kvůli občerstvení (někdy včetně alkoholu), které je na takových akcích servírováno. „Pan Rokytka je tady známá firma. Snaží se dostat téměř na všechny akce, které se v Lucerně konají. Předpokládám, že předtím byl na íránském festivalu ve Světozoru, kde se načal, a chtěl pokračovat v Lucerně. Dovnitř se ale přes nás nedostane. Možná to zkusí zítra,“ sdělil Expresu hlídač, který Rokytku nekompromisně poslal o dům dál.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com