Na jedné straně lidé, kteří dělají závěry na základě reportáže, kterou ani nezhlédli do konce, na straně druhé bulvárnost CNN Prima. Tak jde shrnout případ ze Zbiroha. Cizinec zaútočil ve Zbirohu nožem na dvacetiletého mladíka. Ten se sice agresorovi dokázal ubránit, utržil ale dvě bodné rány na paži.

V diskuzích se automaticky začalo řešit, že za útokem stál Ukrajinec, ačkoliv v reportáži jasně na konci zaznělo, že útočník pochází z Rumunska. To samé se dozvíme na konci článku o incidentu. Je ovšem pravdou, že se nejedná o první případ, kdy CNN Prima zásadní informace píše až na konec. V případě útoku v Brně, kdy zemřel romský mladík, dokonce informace, že se incident stal jinak, přinesla televize až následující dny.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.