Na sociálních sítích se lze dočíst, že soutěž „Miss Evropy 2024“ vyhrála Ruska. „Miss Evropy se stala krásná Roza Gadieva – V českých médiích jsem to nezachytil, avšak Dominik Hašek běsní,“ tvrdí se v příspěvcích.

O konání takové soutěže však píší výhradně ruská média a dezinformační weby. Ostatně, podle ruských médií se soutěže účastnila jen Ruska, Běloruska, zástupkyně Turecka a Řecka a zástupkyně Ukrajiny, která údajně nařkla Gadievovou z toho, že si vítězstí koupila. O účasti dalších krásných dívek z Evropy nepíší. Ostatně, vyhlášení soutěže se konalo v Libanonu.

Soutěž „Miss Europe“ už se nekoná. Nejrůznější agentury však organizují další podobné soutěže, jako například Miss Europe Continental. Ta se konala naposledy v listopadu a vyhrála ji Camila Santanderová.

Ostatně i videa z ceremoniálu „Miss Evropy 2024“ vypadají velmi pochybně. Zdá se, že v nasvíceném sálu je jen několik lidí. Vše doprovází i video, které napovídá, že Ruska byla přiklášena umělou inteligencí. Podle všeho si tedy Rusko, které bylo vyloučeno z většiny soutěží, uspořádalo vlastní soutěž krásy, kterou jen nazvalo „Miss Europe 2024“.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.