Ruská státní televize opět lže. Tentokrát lež zazněla na zpravodajském kanálu Rusko 24. Podle novinářů z Ruska je někdejší šéf CzechInvestu Miroslav Křížek zastupitel Prahy 5. „Ruská státní TV dál lže v boji za Koněva. Poté, co z Roberta Vašíčka z SPD udělali starostu Prahy 11, nyní se Miroslav Křížek z Trikolóry stává zastupitelem Prahy 5. Korunu tomu nasadí český zaměstnanec ruského státního Sputniku „novinář“ Franta. Kolář a spol. podle něj mohli jednat na objednávku ze zahraničí. Ach ten paradox, když Ruskem placení Češi někoho obviňují, že mohl jednat na objednávku ze zahraničí,“ poznamenává analytik Roman Máca.

V úterý týdeník Respekt přišel se zprávou, že starosta Prahy 6 Kolář a primátor Hřib dostali ochranku. V případě Koláře nejde o preventivní opatření: zdroje Respektu tvrdí, že do Prahy přicestoval ruský občan, který by mohl pro Koláře představovat ohrožení. Kromě toho byl nedlouho před tím zaznamenán pohyb skupiny zpravodajských důstojníků směrem z Ruska do Evropy. V minulosti starosta již ochranu měl, kvůli odstranění Koněvovy sochy dostal před časem několik výhrůžek fyzickou likvidací.

Aktivista Jiří Černohorský, jehož spolek Čest, svoboda, respekt je prokazatelně placen z ruských státních peněz, se ze zprávy raduje a označil starostu Prahy 6 kolaborantem.

Podobný příspěvek publikovala i ikona dezinformační scény Žarko Raptor Jovanovič.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com