Ministr zdravotnictví se na dnešní tiskové konferenci snažil vysvětlit, proč ho ve středu před půlnocí zachytil deník Blesk, jak odchází z restaurace Rio’s na Vyšehradě. Porušoval by tím totiž nařízení, kterými vláda už 14. října zavřela všechna restaurační zařízení po 20. hodině. V restauraci byl s místopředsedou ANO Jaroslavem Faltýnkem.

„Šel jsem přes to dané restaurační zařízení do soukromých prostor vyšehradské kapituly. Tam proběhlo jednání. V tomto slova smyslu nebylo nic porušeno, nejedná se o restauraci,“ omluvil v pátek na tiskové konferenci Prymula svou neochotu uposlechnout premiéra Andreje Babiše a rezignovat.

Jenže to není pravda. „V souvislosti s novými vyjádřeními pana profesora Prymuly z odpoledne 23. 10. uvádíme, že objekt restaurace Rio’s je celý pronajatý společnosti MIDI a kapitula zde nemá žádné jiné prostory. V žádném dalším prostoru kapituly zmínění politici nebyli,“ píše děkan kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě Michal Němeček na webu baziliky. Informaci o tom jako první přinesl Deník N. Děkan Němeček následně dovysvětlil, že žádné další prostory kromě restaurace v areálu nejsou.

Jinak vypovídal i místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. „Omlouvám se za to, že jsem narušil důvěru, že jsem poprosil pana ministra, abychom se potkali v uzavřené hospodě,“ řekl. O tom, že byl v salónku restaurace, původně hovořil i sám Prymula.


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com