Parlamentní listy zůstávají ještě částí veřejnosti brány jako seriózní sever. I přes velké množství propagandy, PR článků na zakázku a konspiračních teorií v nich uveřejňují články někteří čeští politici.

„Parlamentní listy jsou vnímány jako přechod mezi seriózními médii a šedou zónou prokremelské manipulace. Podle našich dat jsou ale co do obsahu stejné jako například AC24 a s manipulativními technikami (v oblasti tématu zahraniční politiky) se u nich setkáváme dokonce častěji než třeba u Sputniku. Což je o to vážnější, že čeští politici je vnímají jako standardní prostor pro svoji prezentaci,” napsal spoluautor studie a politolog KPOL FSS MU Miloš Gregor.

Dovolujeme si tedy zveřejnit 10 screenshotů nadpisů článků, které uveřejnily Parlamentní listy či jejich subdoménové názorové servery Eurabia či Protiproud. Obrázek o důvěryhodnosti si udělejte po shlédnutí sami. Příjemnou zábavu.

Napsal: Jan Cemper

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com