Parlamentní listy zůstávají ještě částí veřejnosti brány jako seriózní sever. I přes velké množství propagandy, PR článků na zakázku a konspiračních teorií v nich uveřejňují články někteří čeští politici.

„Parlamentní listy jsou vnímány jako přechod mezi seriózními médii a šedou zónou prokremelské manipulace. Podle našich dat jsou ale co do obsahu stejné jako například AC24 a s manipulativními technikami (v oblasti tématu zahraniční politiky) se u nich setkáváme dokonce častěji než třeba u Sputniku. Což je o to vážnější, že čeští politici je vnímají jako standardní prostor pro svoji prezentaci,” napsal spoluautor studie a politolog KPOL FSS MU Miloš Gregor.

Dovolujeme si tedy zveřejnit 10 screenshotů nadpisů článků, které uveřejnily Parlamentní listy či jejich subdoménové názorové servery Eurabia či Protiproud. Obrázek o důvěryhodnosti si udělejte po shlédnutí sami. Příjemnou zábavu.

Snímek obrazovky 739Snímek obrazovky 740Snímek obrazovky 743Snímek obrazovky 737 Snímek obrazovky 741 Snímek obrazovky 742 Snímek obrazovky 744 Snímek obrazovky 745 Snímek obrazovky 746 Snímek obrazovky 747Napsal: Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.