Michal Semín, známý obdivovatel Putina, má od 6. prosince blog na webu ECHO 24. Dne 1. března 2022 tam zveřejnil příspěvek Velká výměna ve stínu děl.

Text zde přebíráme v plném znění.

Velká výměna ve stínu děl

Každý, kdo podává pomocnou ruku ukrajinským ženám a dětem, prchajícím na území našeho státu před válkou, si zaslouží úctu. Vím o řidiči autobusu, který se z vlastního popudu vydal na polsko-ukrajinské hranice, aby se zaplněným vozem vrátil zpět. Přitom to není tak dávno, kdy se z rozhodnutí vlády a strany přes hranice, dokonce i okresní, legálně nedostal nikdo. Po pandemické pauze je tedy masová migrace opět tu. Tentokrát však nevyvolává takové obavy, jaké panovaly během řízené migrační vlny roku 2015, kdy Evropu na pozvání progresivistických elit obohatily statisíce mladých „inženýrů“ ze zemí Středního východu a subsaharské Afriky. Je to pochopitelné – Ukrajinci jsou nám kulturně i jazykově blízcí Slované. S ukrajinskou diasporou, i přes vyšší míru kriminality, než je tomu v případě jiných etnik na našem území, žijí Češi v relativní symbióze, navíc neznám našince, který by nebyl nějakému Ukrajinci vděčný za slušně odvedenou práci, které se zpohodlnělí Češi vyhýbají. Polská či slovenská zkušenost je obdobná. Proto je pochopitelné, že se situace na hranicích těchto států s Ukrajinou podstatně liší od běloruských loni na podzim, kde probíhaly tvrdé střety mezi migranty a pohraniční policií. Spolu s lidmi dobrého srdce, kterým je okázalé mávání ctností v podobě změn profilovek a nošení bikolóry přeci jenom málo, tak i naši papaláši otevírají uprchlíkům svou (ve skutečnosti však cizí, neb ze Strakovy akademie ubytovna nebude) protentokrát modrožlutou náruč.

Dobré srdce má i David Kubrt. Nakoupil za své proviant a vyrazil na přechod ve Vyšném nemeckém, aby ty zástupy ukrajinských žen a dětí občerstvil. To, co zde spatřil, mu však vyrazilo dech. Zdá se, že se tu pod rouškou pomoci ukrajinským uprchlíkům píše druhá kapitola Velké výměny. Nevěřím, že to ti papaláši nevědí.

[Konec citace]

Semín se sice staví kladně k přijímá ukrajinských uprchlíků, ale v druhém odstavci projevuje své imanentně konspiracistické uvažování. Odkazuje na blog obchodníka s auty Davida Kubrta, který se s přáteli vydal pomáhat na slovensko-ukrajinskou hranici. Dobromyslný, ale očividně ne až tak orientovaný Kubrt se podivuje, proč na přechodu ve Vyšném Nemeckém neslyší ukrajinštinu a vidí pouze cizince. Pan Semín ovšem zjevně nedokoukal video do konce, protože David Kubrt nakonec zjistí, že uprchlíci stojí za hranicí, protože je nepouštějí ukrajinští pohraničníci, kteří dovolují přechod cizincům. V tomto případě jde ovšem o cizince, kteří na Ukrajině studovali (jak ukazuje třeba i případ indického studenta zavražděného dnes Rusy). Těmto lžím o cizincích jsme se již věnovali v článku Kotlebovci začali tvrdit, že přes hranici z Ukrajiny do Evropy míří Afričané. Je to nesmysl. V tomto textu jsme uvedli statistiku slovenské policie o státní příslušnosti osob, které překročily hranici od 24. února.

Jedním z důvodů, proč také není tolik uprchlíků na slovenské hranici, je skutečnost, že právě tam je nejtěžší se do zahraničí dostat – cestou musejí překonat Karpaty a třeba ze Lvova je to dál než do Polska.

Uvádíme i přehled, kolik uprchlíků zamířilo do které země.

Uvádíme ještě odkazy na youtobový kanál Davida Kubrta se třemi dalšími videi z hranice, která dokládají, jak Michal Semín konfabuluje.


author