Helena Soukupová je jedním z lidí, kteří na internetu sdílí a vymýšlí si nejrůznější nesmysly. Nedávno například na Facebook psala, že mluvila s městským strážníkem v Liberci a ten jí údajně potvrdil, že jsou úkolováni ministrem vnitra Vítem Rakušanem, aby se mlčelo o kriminalitě ze strany Ukrajinců. Jedná se o naprostý nesmysl, protože městská a obecní policie není podřízena ministerstvu vnitra, ale obcím.

Dva dny na to Helena Soukupová už přiznala, že si věc vymyslela, respektive ji slyšela v rozhovoru s lidmi. Prý ani nepotvrzují její názor, což ovšem soudě podle ostatních příspěvků není pravdou.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.