V loňském roce vydal web ECHO24 nesmyslný článek o tom, že náš web byl údajně nucen se omluvit za článek z roku 2018 o Jakubovi Křížovi. ECHO24 bulvární nadpis vydalo, ačkoliv nedošlo k pravomocnému rozsudku. Kromě toho k napsání článku si poslechl verzi jen Jakuba Kříže, nás nijak nekontaktoval, abychom se k věci mohli jakkoliv vyjádřit. V neposlední řadě Obvodní soud pro Prahu 1 navíc rozsudek vydal jen na základě tzv. „uznání“, kdy se předmětem článku vůbec nezabýval. Městský soud v Praze nyní tento rozsudek zrušil a věc bude projednána v běžném řízení.

Tento článek ECHO 24 je jen důkazem neprofesionality redakce názorového deníku. Okamžitě jsme požádali šéfredaktora Dalibora Balšínka o stažení článku. Bude ECHO24 alespoň respektovat rozhodnutí soudu?


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.