V Šumperku, Písku nebo Benešově by si měli rozmyslet, zda při slavnostech města budou vyvěšovat městské zástavy. Příklad z Košic totiž ukazuje, že nevzdělaní prokremelští aktivisté vidí Ukrajinu všude.

Město Košice už v roce 2015 stanovilo, že jejich vlajka se bude skládat z kombinace žluté a modré. A tak na všech slavnostech vyvěšují tyto vlajky. Zpravodajský web Košice: dnes zveřejnil fotografii, na které jsou ulice vyzdobené vlajkami. Prokremelští aktivisté to automaticky vzali jako symbol Ukrajinizace Košic. Příspěvek zaplavily stovky komentářů lidí rozhořčených z toho, že město vyvěsilo svoji vlajku.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.