Projekt MaP vysílaný Petrem Rajským a Michalem Svatošem (znám též jako Michal a Petr, MaP, KPV 0249) šíří opět konspirace, při kterých lze pochybovat o příčetnosti autora. Konkrétně se jedná o dvě videa informující o tom, že údajně na místě kostela Sv. Michaela na Staroměstském náměstí má vyrůst mešita. Videa jsou navíc „obohacena“ konspiracemi o jakémsi mýtickém místě nebo o zednářích. Jedná se o díly MaP 248 a MaP 246.

Tuto nesmyslnou teorii zveřejnil v roce 2007 Václav Lamr na webu Eurabia. Ve skutečnosti se nikdy o ničem takovém nejednalo. Celá věc se má tak, že kostel svatého Michaela archanděla na Starém Městě byl zrušen už v době josefinských reforem (patrně 23. června 1786) spolu s přilehlým klášterem servitů. Od jeho zrušení za reforem Josefa II. se budova stala předmětem různého civilního využití, v době komunismu sloužil jako skladiště, pak zde byla provozována značně kontroverzní Michael Mystery Show, poté zde sídlil Temple music club, Klub kostel, Crypt bar či Club Venue Prague. V současnosti budovu bývalého kostela vlastní společnost Michal Praha s r.o.. Majitelé prodej odmítají, s budovou mají vlastní plány.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.