Je to už taková klasika. Lidé, kteří tvrdí, že nesledují mainstreamová média, při každých protestech přesně vědí, že média o něčem neinformují. Tentokrát video, které má tisíce sdílení se ptá, zda česká média informují o protestech farmářů ve Francii.

Přitom je naprosto jednoduché použít Google. Například Česká televize protestům (nejen) ve Francii věnovala nejméně 5 článků. Informují o nich samozřejmě i nejnavštěvovanější zpravodajské weby jako iDNES nebo Novinky. Nutné také dodat, že farmáři ve Francii zaútočili i na české kamiony.

Faktem také je, že občanská neposlušnost má ve Francii historickou tradici. Za posledních deset let se v zemi galského kohouta odehrálo deset velkých demonstrací a nepokojů.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.