Nejprve sportovec, poté rapper a nyní motivátor Marek Kaleta, který vystupuje pod přezdívkou Marcus Revolta nebo Marcus X Double, podpořil Jindřicha Rajchla a děkana Miroslava Ševčíka. Ve videu nezapomněl opomenout nesmyslné konspirační teorie o novém světovém řádu. Podle Revolty nutí mladé lidi brát drogy a nezajímat se o svět.

V této souvislosti je nutné připomenout, kdo Kaleta je. Kaleta se na sociálních sítích pohybuje už více než deset let. Nejdříve vstoupil do povědomí sledujících díky svým sportovním videím a volnému sdružení SebeRevolta, které propagovalo zdravý životní styl a cvičení venku a na workoutových hřištích. Na tom by nebylo nic špatného.

Kritizovaný byl i za to, že skrze své motivační přednášky, ve kterých lidem radil, že dobrým zdrojem pro vydělávání peněz jsou i multilevelové firmy. Třeba takové, jako je ta jeho. Ve svém projektu Energy Revolution lákal na finanční stabilitu a právě pasivní příjmy.

Původně také působil jako moderní duchovní, který se snažil svými texty lidem dokázat, že bohatství není vše. Teď ale otočil názory o 180 stupňů. Stal se z něj finanční šíbr a motivátor, který se živí tím, že lidem radí, jak co nejvíce zbohatnout.

Nejodpornější jsou však jeho konspirace nejen o novém světovém řádu. Revolta ve svých textech brojil proti nadvládě bankéřů, elit a proti Novému světovému řádu. Čerpal z konspiračních webů, nejrůznějších dokumentů, ale inspirací mu byly podle jeho slov i přednášky sociologa Jana Kellera, které navštěvoval na nikdy nedokončené vysoké škole. V jednom z rozhovorů také popisuje, že volil stranu Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury.

Příklad Kalety ukazuje, jaké lidi přitahuje Jindřich Rajchl. Jsou to lidé, kteří šíří mezi mladými lidmi bludy a zároveň jim slibují, že zázračně zbohatnou.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.