Evu Hrindovou asi netřeba představovat. Facebook v minulosti definitivně smazal stránku Naštvané matky, kterou sledovalo přes 40 tisíc uživatelů této sociální sítě. Následně smazal i nově založenou stránku Angry Mothers. Důvod? Časté dezinformace a nenávistný obsah. A tak Eva Hrindová založila novou stránku na Facebooku, ta nese název Antifeministická úderka. Problém je v tom, že obsah se nemění. I tam šíří dezinformace.

Typickým příkladem je příspěvek z 11. března. Stránka publikovala příspěvek s komentářem: „Kde je nejvyšší procento žen ve vedení firem? Tam, kde je nejslabší feministické hnutí.“ Stránka Hrindové skutečně přikládá statistiku Eurostatu. Z té by opravdu vycházelo, že největší počet managerek je v Lotyšsku, Bulharsku či Estonsku, kde feministické hnutí není příliš velké. Kde je tedy problém?

Zpráva mluví o „manažerkách“. Manager je i například Office manager (de facto sekretářka), Facility manager (údržba), Payroll (účetní) apod. Být manager se nerovná být ve vedení společnosti. Vedení společnosti má označení Board members (představenstvo). No a zde už statistiky vypadají úplně jinak. Nejvíce žen ve vedení společností je ve Francii (44 %), Itálii (36 %), Švédsku (36 %), Finsku (35 %) a Německu (34 %). Na opačném konci se nachází Estonsko, Řecko, Malta, Kypr, Litva, Rumunsko, Lucembursko a bohužel i Česká republika. Průměrně se na vedení společností v EU podílí 27 % žen, v České republice to je jen 14 %.

Pro Evu Hrindovou bohužel bude asi platit pořekadlo: „Starého psa novým kouskům nenaučíš.“


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com