Člen Trikolory Martin Chmela se 10. srpna 2022 opět „vyznamenal“ na Twitteru. Údaje o oblíbenosti české vlády spojil s vymyšlenými čísly o popularitě japonské vlády a konfabulací o jejím odstoupení kvůli malé podpoře obyvatelstva. V diskusi na Twitteru posléze poskytl odkazy, které se všechny odkazovaly na ruskou státní dezinformační agenturu Sputnik, jež se navíc odvolávala na oficiální japonskou tiskovou agenturu Kjódó, čili šlo o zprávu z třetí ruky. Je naprosto nepochopitelné, proč Chmela, který o sobě uvádí, že je absolventem právnické fakulty nezná zásadu „ad fontes“, tedy k pramenům. Rychlým nahlédnutím do Japan Times bylo totiž možné ihned zjistit, že japonský premiér Kišida vyměnil tři ministry a že důvodů k tomu měl mnohem více.

Příznačné bylo, že se na Chmelu odvolal Martin Kolovratník z ANO, aby podpořil svého majitele Babiše. To ukazuje, jakou úroveň lze od příslušníků tohoto politického projektu očekávat.

Kolovratník se později omluvil za „rychlý RT bez odkazu na zdroj“. Když si někdo jako zdroj vezme Martina Chmelu, nelze se divit. Sám Chmela navzdory důkazům nadále trvá na lži ze Sputniku. V tom je ale ostatně celá kremelská partaj Trikolora konzistentní.


author