Majk Spirit, vlastním jménem Michal Dušička, je vzorem pro mnoho mladých lidí. Jen na Instagramu má více jak půl milionu sledujících. O to smutnější je jeho prohlášení z roku 2015, že „fakta jsou relativní pojem.” Fanoušky opět šokoval ve čtvrtek na svém Instagramu: „Celkem mě bavilo, jak jste reagovali na moje “konspirační statusy” minulé týdny … Jedu si tyto věci již 20 let a přemýšlím, že bych tu rád viděl debaty na tato témata častěji … V těchto konspiračních teoriích se často skrývá více pravdy, jak v oficiálních verzích … Myslím tím UFO, ilumináti, 9/11, AIDS, Apollo fake, JFK, Diana, Elvis, Chemtrails, HAARP, Nibiru, atd.“ napsal na Instagram.

Hip-hopový raper už několikrát obhajoval na Instagramu různé konspirace. U mnoha fanoušků to vyvolalo překvapené reakce: „Trochu hanba, že “jediný inteligentní raper na naší scéně” takto podporuje konspirační teorie,“ napsal mu jistý Mário. Zpěvák si například myslí, že mimozemšťané ovlivňují dění na Zemi, obchodují s lidmi. „A s čím s nimi obchodujeme? Předpokládám, že by tedy mělo jít o výměnný obchod, neboť americké dolary jsou jim asi na nic. Pokud jde o nějaký materiál, tak to je ještě komičtější, že by taková vyspělá civilizace, co si cestuje vesmírem plným neobyvatelný planet s obrovskými zásobami na let, přiletěla něco kupovat právě na Zem,“ reagoval další fanoušek.

Bizarní na celé věci je, že konspirační web NWOO dříve Majka Spirita kritizoval, že dělá iluminátskou muziku. Vlastně opakovaně.

Zdroj:
Omédiiách.com


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.