Bývalý olympionik Lukáš Pollert, který je v současné době lékařem, již delší dobu svými tweety zpochybňuje očkování proti COVID-19. Vyjadřoval se například ke skandálu během letu na olympijské hry, kde na palubě letadla se rozšířil vir SARS-CoV-2 mezi sportovce. Viněn je za to lékař, který nebyl očkován. Faktem je, že kdo přenesl vir na palubu letadla, se neví.

Nicméně Lukáš Pollert v jenom ze statusů vinu za to, že někteří olympionici nebudou moci startovat na hrách svedl na systém testování, v jiném pro změnu se divil, jak by bylo možné, že neočkovaný přenesl vir na očkovaného.

Odpověď na druhou otázku je jednoduchá. Očkování chrání proti těžkému průběhu. Neochrání tak, že se nenakazíte. Faktem je, že všichni nakažení sportovci mají lehký nebo bezpříznakový průběh. Důvodem testování a trasování je přetrhnout řetězec nákaz.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com