Lukáš Lhoťan kdysi býval pravověrným muslimem, posléze bojovníkem proti islamizaci, ještě později křesťanskýem katolíkem (nechme se překvapit, k čemu konvertuje příště). Nyní provozuje web Islamizace.cz (který navázal na obdobně zaměřený dezinformační web Eurabia.cz), kde šíří obludné konspirace. Sám Lhoťan se označuje jako novinář, nejspíše proto, že do července 2022 přispíval do časopisu Reflex vedeného Markem Stonišem.

Pro účely tohoto článku jsme se zaměřili na Lhoťanův twitterový profil, který je esencí jeho konspirací, demagogie a lží, a vybrali jsme z jeho příspěvků od začátku roku 2023. Screenshoty v seřazené vzestupně podle data jsou shromážděny za tímto textem.

Hned 2. ledna se Lhoťan vyjádřil k rozšířené sebevraždě, kdy matka zabila syna a posléze sebe, a připsal vinu vládě. Druhý den poté už případ zcela nesmyslně spojil s Ukrajinou. Ukrajině se jinak věnuje ve velkém rozsahu a šíří kremelské lži o banderovcích a oslavuje ruskou genocidní válku, přičemž z kulturní genocidy protismyslně obviňuje Ukrajinu. Logicky také sdílí názory prokremelských kolaborantů Ševčíka, Druláka, Stropnického a prohlašuje, že Rusko neútočí na civilisty. Nesmějí chybět o zmínky o mobilizaci, umírání za americké zájmy, o ukrajinské vojenské divizi s propůjčeným názvem Protěž  – a i na Sorose nakonec dojde.

Dne 6. ledna 2023 spekuloval o propouštění ve Škodovce. Když byl poté upozorněn, že jde o 14 let starý článek, začal obviňovat policii (očividně podle známého citátu z Cimrmanů „Kdo způsobil, že sám náčelník vydával tak zvrhlé rozkazy?“).

Kandidáta na prezidenta, Petra Pavla, označuje jako führera, lže, když prohlašuje, že Pavel koordinoval útok NATO na Srbsko a na Irák (kdy samozřejmě žádné funkce v NATO neměl), jeho příznivce nazývá bojůvkami SA a Hitlerjugend. V této souvislosti sprostě manipuluje: v příspěvku z 24. 1. přebral fotografii z novin, kde je v pozadí transparent Pavlova odpůrce s nápisem „S NATO A U USA NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK!“, nápis na transparentu připsal samotnému Pavlovi. V příspěvku z 26. 1. tvrdí, že Pavlovo volební heslo „klid a pořádek“ je citací z Hitlerova Mein Kampfu, což se snaží doložit screenshotem z této knihy. Jenže to, co Lhoťan uvádí, že je pravý opak. Hitler se totiž právě proti oběma pojmům vymezuje, jak ukazuje český překlad oné pasáže: „Nebo že by žvásty o takzvané ‚státní autoritě‘ nebo o ‚klidu a pořádku‘ mohly být základem pro duchovní podnět k boji na život a smrt, s tím by se mohla spokojit snad jenom příslovečná moudrost vyšších ministerských úředníků.“ Dále označuje Pavla jako protektorátního prezidenta a loutku Západu.

Lhoťan také samozřejmě sdílí hoaxy lži od falešných účtů, jako je Jordanka Jirásková.

V příspěvku z 13. 2. o firmě Brano tvrdí, že další firma odchází z ČR, ačkoli v samotném textu se píše o zavření závodu v Rakovníku a přesunu výroby do dalších dvou domácích závodů.

Závěrem tedy lze říci, že Lhoťanovy výlevy jsou esencí všech lží, manipulací a argumentačních faulů, na které si jen vzpomeneme. Jeho twitterový účet můžeme označit za sediment největšího prokremelského a antihumánního bahna na českém internetu.


author