Jedna věc jsou nepravdy šířené na sociálních sítích, ale druhá věc jsou dezinformace, které šíří poslanec na plénu poslanecké sněmovny.  Řeč je o Lubomíru Volném. Člověku, který si pomocí šíření nejednou vyvrácených nepravd momentálně buduje voličskou základnu, mezi kterou tím šíří strach a paniku.

Ve svých proslovech, vysíláních a rozhovorech, kde se dotýká všech možných témat, dokola opakuje dávno vyvrácené dezinformace. Hovoří o tématech od očkování, přes pandemický stav až po americké volby.  A jaké jsou nejčastější dezinformace šířené poslancem Volným? Tak na to se dnes podíváme. Jednotlivá tvrzení jsou vybrána z následujících zdrojů.

Abychom pochopili z čeho vychází většina dezinformací šířených panem Volným, musíme se podívat na téma Velkého resetu (The Great Reset). Jedná se o téma, které často podléhá dezinformacím a pan Volný z těchto nepravdivých zpráv vychází.

Podle pana Volného je Velký reset jakási forma nadvlády a Nového světového řádu.  Podle pana Volného je Velký reset určený ke zničení toho světa (takového, jak ho „máme rádi“) a právě covidová krize podle něj slouží k tomu, aby mohly vlády naše práva omezit.

K tomu se vážou i další výroky pana Volného:

  • „Babiš se upsal velkému resetu“,
  • „EU diktuje Babišovi co má dělat“,
  • „na nouzovém stavu vydělává vláda miliardy“,
  • „všechny strany v poslanecké sněmovny mají někoho, kdo prošel Aspen institutem, nebo prošli vzděláváním globalistických společností, které financují elitáři“,
  • „ve všech stranách poslanecké sněmovny jsou agenti zahraničního vlivu získaní vydíráním, či korupcí“,
  • „globalisté potřebují 8 let k tomu, aby zničili svět tak, jak ho máme rádi“.

Ani jedno z výše uvedených tvrzení se nezakládá na pravdě a jedná se o často opakovaně vyvracené citace různých dezinformačních webů.

Co je to tedy ten Velký Reset?

Již od roku 1971 se každoročně pořádá ekonomické fórum, na kterém se řeší nejdůležitější ekonomické otázky.  Když pak přijde na řadu rok 2020 a ve světě naplno probíhá pandemie „nejmenovaného“ viru, který působí rozsáhlé ekonomické škody, dává smysl, že by tématem takového fóra měla být právě tato událost.

A přesně tak tomu i bylo, protože tématy ekonomického fóra pro rok 2020 byly právě probíhající všudepřítomná pandemie viru SARS-CoV-2 a škody na světové ekonomice, které zapříčinila.  Je tedy zcela logické, že v rámci takového fóra se budete snažit přijít a vymyslet způsoby, jak tyto škody napravit a jak minimalizovat riziko, aby k takovým škodám došlo i v budoucnosti, pokud by se někdy stalo něco podobného.

Navzdory častým mylným předpokladům, nejednalo se o tajnou konferenci.  Všechny informace, včetně videozáznamů z konferencí a i včetně samotné knihy vydané K. Schwabem, předním evropským ekonomem, jsou veřejně dostupné.

O ekonomickém fóru zde. Záznamy z konferencí zde, zde a zde. Vřele doporučuji shlédnutí záznamů, i četbu samotné knihy, kterou najdete zde.

„Umělý původ“

Jelikož je podle pana Volného pandemie koronaviru jeden velký podvod, zapadá mu do této skládačky i jeho názor, že je pandemie vyvolaná uměle.

Tento názor, který (k mému obrovskému zděšení) prezentuje veřejně v médiích i ve sněmovně), podkládá argumenty paní Pekové.  Proč se paní Peková ve svých tvrzeních plete jsem již několikrát rozebíral a články naleznete zde, zde a zde.

Zároveň však dodává, že ke stejnému názoru jako paní Peková dospěl i Luc Montagnier, držitel Nobelovy ceny za identifikaci viru HIV, který na jaře prohlásil, že virus SARS-CoV-2 má některé shodné sekvence s virem HIV.

Tady je ale hned několik problémů:

  • Shodné sekvence nejsou důkazem o umělém vytvoření.
  • Jak Peková tak Luc Montagnier vycházeli ze stejné studie a nejednalo se o jejich originální výzkum.
  • Tato studie, ze které oba vycházejí, byla následně jejím vlastním autorem stažena po upozornění editorem na chyby v datech a výstupech.

Zde můžete vidět všechny stažené studie ohledně koronaviru, čímž zároveň vyvracím i tvrzení, že jsou takové práce cenzurované a odstraňované z internetů. Nejsou cenzurované a mazané. Jsou veřejně dohledatelné.

„Střet zájmů“

„Agrofert se dle pana Volného podílí na covid testování v ČR, 75% testů je napojeno na „Babišovy“ firmy.“ Tato dezinformace pochází z tohoto postu a byla uvedena na pravou míru zde.

„Bělorusko bez opatření“

Toto je rovněž častá dezinformace, která koluje již nějakou dobu a je šířena i panem Volným.

Ve skutečnosti ale v Bělorusku i přes výroky prezidenta Lukašenka mnoho opatření platí a Bělorusko obecně přistupuje k pandemické situaci velmi zodpovědně. Toto popsali sami Běloruští vědci v práci publikované zde. Volná také řekl, že „WHO se pokusilo uplatit Lukašenka, aby hrál na pandemii.“ Toto tvrzení bylo mnohokrát vyvráceno a vysvětleno. Toto tvrzení slouží jako záminka pro mnohé dezinformátory na zpochybnění závažnosti pandemie.

Testování

Samozřejmě Volnému do jeho narativu zapadá i zpochybnění validity testování.  Dle pana Volného je totiž testování chybné a vykazuje vysokou míru falešných výsledků. Takové tvrzení je ale nepravdivé a zavádějící. Dle veškerých dostupných vědeckých dat je specifita a citlivost PCR testů velmi vysoká. Tvrzení je pak zavádějící, jelikož závažnost pandemické situace není ovlivněna počtem pozitivních testů, které slouží pouze k monitorování situace a k trasování.

Situaci dokáže dostatečné testování ovlivnit naopak pozitivně. Nakažené osoby jsme totiž schopni díky včasnému odhalení dříve izolovat a v případě dobrého trasování můžeme zabránit šíření viru mezi kontakty onoho nakaženého. Závažnost situace se odvíjí od počtu hospitalizovaných a s tímto nemá samotná efektivita testů nic společného.

Výrok: „Testování dětí je jen cesta, jak prodlužovat nouzový stav.“

Fakta: Jak jsem právě vysvětlil výše, toto testování nemůže nijak prodloužit nouzový stav. Ba právě naopak.  Testováním dětí a jejich trasováním můžeme zpomalit šíření nemoci a můžeme tak umožnit zkrácení nouzového stavu. Virus SARS-CoV-2 sice není pro děti samotné závažností průběhu a smrtností tolik nebezpečný, ale může se přes děti ŠÍŘIT mezi obrovské množství lidí. Pro toto máme spoustu vědeckých dat a nejedná se o pouhou hypotézu.  Jako příklad mohu uvést tuto studii, která má skvělé zpracování.

Z výsledků nejen této studie vyplývá, že děti mají ve většině případů bezpříznakový průběh, přičemž jsou zhruba o polovinu méně infekční. Problémem ale je, že i tak mohou virus stále šířit a vzhledem k jejich častému potkávání je tento potenciál obrovský. A přesně proto je třeba děti testovat a trasovat, aby se podchytily pozitivní případy a tomuto šíření se zabránilo.

Důležitý je také fakt, že se u dětí čím dál častěji objevují komplikace spojené s proděláním onemocnění covid-19 – tzv. „long covid syndrom“. a zároveň roste globálně počet hospitalizovaných dětí (1, 2).

Roušky a zdravotní styl

Výrok „Roušky snižují imunitu“

Fakta: Roušky nesnižují imunitu, což jsem řešil už v mnoha případech v předešlých článcích jako například zde nebo zde. Pan Volný v jednom vysílání dodal i studii, která má potvrzovat škodlivost roušek.

Problém je, že se nejedná o studii, ale o komentář pana Blaylocka, který neřeší roušky, ale respirátory. A ANO: špatné používání respirátoru může v extrémních případech vést ke komplikacím, což je ale problém na straně uživatele, nikoliv chyba samotného respirátoru. Přímo v tomto komentáři pan Blaylock misinterpretuje data ze studie, jak je vysvětleno zde.

Další dezinformace

Pan Volný dále opakuje další dezinformace, které jsem již v minulosti řešil, a proto nyní (v zájmu délky článku) pouze uvedu jejich souhrn s následnými odkazy na mé články s dalšími zdroji.

Roušky a bakterie

Zločiny proti lidskosti

Bagatelizace covidu

O očkování

Mnohaletá imunita po prodělání covidu

O Isoprinosinu

Náhody a simulace

O vakcínách obecně

O misinterpretaci statistik nežádoucích účinků vakcín

O amerických volbách

Závěr

Jak můžeme vidět, pan Volný opakuje časté dezinformace které jsou již dávno vyvrácené.

K tomu můžeme přidat porušování zákonů ČR i EU (viz koloidní stříbro), vulgární vystupování a máme díky napjaté náladě ve společnosti zaděláno na perfektní předvolební populismus.

Vzhledem k délce článku a nutnosti jeho zkrácení vám rád v komentářích odpovím kterékoliv případné dotazy nebo vám k tomu dodám i jakékoliv další zdroje.

Nemělo by nám být volný, když někdo dezinformuje a proto ověřujme informace.

Situace je dostatečně vážná sama o sobě a nepotřebujeme lidi, kteří straší veřejnost pohádkami o světokrutovládě a přirovnávají současnou situaci k jisté době „kdysi dávno v předalekém Německu“.


author

Podpořte Iluminátora na Patreonu: https://www.patreon.com/iluminatorCZ Za projektem stojí Antonín Šlajch. Na streamech přednáší o kritickém myšlení a odhaluje hoaxy a dezinformace.