Nenávist se bohužel nevyhýbá ani lékařům. Ukázkou toho může být například praktický lékař MUDr. Miloš JF Beutl.

Ten na svůj Facebook napsal:

Na chvíli uvolňuji nové registrace: prosím simulanty a buzeranty, aby se neregistrovali ! ! ! – Pro nemocné se pokusím udělat, co je v mých silách. Podmínka – vzdálenost od Počátek do 20-25 km, věk do 65 let (po 65 roce věku toho pro Vás ani já, ani medicína moc neuděláme, zvláště, pokud jste se do této doby o své zdraví moc nestaral/a). Nečekejte ode mě zázraky, jsem jenom obyčejnej obvoďák, ale ti, co mně znají, ví, že mám v medicíně heslo “S nikým se nese.u, ale na nikoho nese.u.”

Po důkladnějším prohlédnutí jeho facebookových stránek je zřejmé, že lékař je častým čtenářem konspiračních serverů. Například sdílí zprávy o šíření nakažlivých nemocí, ačkoliv v ČR nic takového nehrozí a to z důvodu nutné karantény.

Kromě toho sdílí i informace z léčitelských serverů. V nich se například dozvíme, že česnekový sirup je 10x silnější jak penicilin.

Je zřejmé, že tento lékař porušuje lékařský slib, v kterém se píše: “Slíbíte tedy: Především: že si budete vědomi poslání vzdělání a vědy pro společnost, že budete stále usilovat o společenský pokrok a šťastnou budoucnost lidstva, že své vědomosti a svou činnost zaměříte ku prospěchu všech lidí a své povinnosti budete konat řádně a svědomitě, že budete stále prohlubovat vědecké poznání, ke kterému tato věda došla, a v něm budete dále pokračovat…”

Napsal: Jan Cemper

AKTUALIZACE: O tomto lékaři se již nechvalně psalo v roce 1996. Psal o něm v článku Respekt.

“Zašla proto k místnímu praktikovi, MUDr. Miloši Beutlovi. Ten ji zběžně prohlédl a předepsal kapky proti bolesti. Paní Maříková spokojeně usnula. O dva dny později se ale potíže vrátily a nemocná zašla ke druhému lékaři v obci. Ten se zděsil a ihned ji nechal odvézt na operační sál do Prachatic. Za týden už Lenka Maříková nežila: zánět pobřišnice nešlo zastavit. “Zemřela by stejně. I kdyby šla jinam než ke mně,” říká s téměř dvouletým odstupem pětatřicetiletý MUDr. Beutl. Proti jeho jistotě ale stojí tři odborné posudky. Podle nich neměl přehlédnout, že pacientka trpí zánětem slepého střeva.”


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.