Ladislav Vrabel už ukončil svou kariéru pořadatele demonstrací. Na jeho demonstrace už prakticky nikdo nechodil, navíc v ČR čelí trestnímu stíhání a tak zůstává raději v Srbsku. Štafetu pořadatele demonstrací po něm zřejmě převezme Jindřich Rajchl, který cítí šanci se stát lídrem, který osloví nespokojené voliče ANO a SPD. Ladislav Vrabel se tak snaží být aktivní alespoň na Facebooku. Sdílel zde sestříhané video, na kterém je několikrát puštěno, že budoucí prezident ČR Petr Pavel řekl, že chce nabídnout vojáky a leteckou podporu Ukrajině.

Samozřejmě se nejedná o aktuální video, ale video z 8. března 2022. Vrabel vůbec nezveřejnil tu část, ve které Pavel hovoří o tom, že Rusko ostřeluje civilní cíle a humanitární koridory. Následně jednoznačně hovoří o zajištění humanitárních koridorů pro civilisty.

V tu dobu ruská armáda už několik dní obléhala Mariupol a přes všechnu snahu se nedařilo vytvořit bezpečné humanitární koridory. 5. března ukrajinská vláda oznámila, že chce z Mariupolu evakuovat 200 000 civilistů. Mezinárodní humanitární organizace Červený kříž oznámila, že bude vystupovat jako garant nového příměří, které by tuto evakuaci umožnilo. Červený kříž označil situaci v Mariupolu za mimořádně zoufalou. Po třech dnech intenzivního ostřelování bylo vyhlášeno příměří, které mělo platit od 11 do 16 hodin. Civilisté se poté začali evakuovat z Mariupolu humanitárním koridorem do města Záporoží. Když však civilisté vstoupili do evakuačního koridoru, ruská armáda pokračovala v ostřelování a evakuace byla rychle uvedena v chaos a evakuovaní byli nuceni se vrátit. Dne 8. března došlo k dalšímu pokusu o evakuaci civilistů, ale ukrajinská vláda obvinila Rusko z opětovného porušení příměří, přičemž ukrajinská vláda obvinila ruské síly z bombardování evakuačního koridoru.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.