V sobotu se uskutečnila demonstrace za mír organizovaná Ladislavem Vrabelem. Podle odhadů se jí účastnilo přibližně 200 lidí. Pořadatelé akce v čele s Ladislavem Vrabelem avizovali, že chtějí na akci zveřejnit mírovou výzvu za ukončení bojů na Ukrajině a vystoupení ČR z NATO.

Po skončení demonstrace se část demonstrujících chtěla vydat k Národnímu muzeu za odpůrci. Například muž s ruskou vlajkou tvrdil, že žije v „lidově demokratické zemi“ a chce se podívat na Národní divadlo. Svůj požadavek, aby ho policie pustila k Národnímu divadlu, několikrát zopakoval.

Není to poprvé, kdy takzvaní vlastenci si pletou Národní muzeum a Národní divadlo. Například Patrik Pečénka tvrdil, že na Národní muzeum se složil celý národ.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.