Organizátor protivládních demonstrací přispěchal s gratulací slovenskému lidu, že prý svrhl vládu. Ve skutečnosti na Slovensku padla vláda, ale ne kvůli nějakým protivládním demonstracím. Těch se na Slovensku účastní ještě méně lidí než v České republice. Demise vznikla, protože předseda strany Svoboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík požadoval demisi Igora Matoviče, ten si ji však rozmyslel a tak strana SaS shodila celou vládu.

V této věci je také zajímavé, že dezinformační scénou je na stranu jednu Slovensko předkládáno jako vzor v zastropování cen energií, na stranu druhou však mají radost z toho, že vláda padla přičemž na Slovensku nikdo netuší, co bude následovat. Nazývat stranu OĽANO za proukrajinskou je nepřesné. Jedná se spíše o stranu populistickou, připomínající hnutí ANO v České republice.

Vrábel také tvrdí, že Slovensko čekají automaticky předčasné volby. To však není vůbec jisté. Mimo jiné to momentálně ústava neumožňuje.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.