Propojení (ex)prezidenta Václava Klause s Ruskem je spolehlivě doloženo přinejmenším od roku 2008, kdy se rozhodně zastal Putinovy války proti Gruzii. Rusko pro něj bylo menším nebezpečím než EU, bojoval proti údajné démonizaci Ruska (jak se ukazuje, démonizovali jsme příliš málo), po ruské válce proti Ukrajině v roce 2014 označoval Ukrajinu jako „umělý stát“ (mimochodem, jako „umělý útvar“ označovali němečtí nacisté Československo) a opět hájil Putina, popíral státem organizovaný doping v Rusku a po krátkém zaváhání po zahájení druhé Putinovy války proti Ukrajině opět věrně stojí na straně Kremlu. K nejnovějšímu vývoji se trefně vyjádřil Martin Fendrych ze serveru Aktuálně.cz v článku Klaus dokonal svůj pád. Stal se z něj kremelský „mírový štváč“, takže není třeba cokoli dodávat.

Nelze ale zapomínat na ty, kteří pro Václava Klause a jeho prokremelský (a pročínský) institut pracují. Z jeho stránek jsme proto pořídili screenshoty těch, kdo aktuálně v IVK (b) působí a rovněž pomáhají šířit propagandu ve prospěch Putina (a proti EU).

Mezi těmito figurami už nejsou, ale v institutu pracovaly další osoby, z nichž připomeňme ekonomického experta ODS Jana Skopečka, téměř zaponutou dezinformátorku Hanu Lipovskou nebo obdivovatele Ruska a bývalého historika Aleše Valentu, který dosáhl světové proslulosti zejména na Královéhradecku.


author